Wlastimil HOFMAN

 (1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba)

Wlastimil Hofman studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie między innymi u J. Stanisławskiego i L. Wyczółkowskiego. W latach 1899 – 1902 naukę kontynuował w Paryżu w École des Beaux-Arts. Od roku 1920 zamieszkał na stałe w Krakowie. Przystąpił, jako współzałożyciel, do „Grupy Pięciu” i do „Grupy Zero”, należał również do Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” i do czeskiego związku artystów „Manes”. Ta działalność uzupełniała jego bardzo czynny i twórczy tryb życia. Bardzo dużo wystawiał i bardzo dużo malował. Po wojennej tułaczce przez terytorium Związku Radzieckiego i Bliski Wschód wrócił do Krakowa w 1946 roku, a w rok później osiadł na stałe w Szklarskiej Porębie. Już za życia cieszył się bardzo szeroką sławą. Zwłaszcza wysoko oceniano jego symboliczne kompozycje wypełnione na poły fantastycznymi postaciami. Malował portrety, pejzaże, sceny z życia wsi, ale nader często nadawał tym przedstawieniom nastrój dziwności, bajkową tajemniczość i nostalgiczną nastrojowość. Formą nawiązywał do doświadczeń artystycznych malarzy młodopolskich, co świetnie uzupełniało pełną symboli wymowę jego dzieł.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 25 prace tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
43Starość, 1918 olej, sklejka40 x 73,5 cm
29000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
29000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
72Żyd ze Zwierzyńca olej, sklejka25 x 35 cm
14000.00 PLN
(4375,00USD, 3294,12EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
71Krakus z papierosem olej, sklejka25 x 34 cm
13000.00 PLN
(4062,50USD, 3058,82EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
70Tryptyk z aniołami olej, płótno, tektura10 x 31 cm
7000.00 PLN
(2187,50USD, 1647,06EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
51Zaduma nad ptaszkiem, 1931 olej, płyta50,5 x 61 cm
10000.00 PLN
(3225,81USD, 2450,98EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
22Portret Steffena Augustyna*, 1941olej, płyta29,5 x 26 cm
3500.00 PLN
(1060,61USD, 777,78EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
21Portret Steffena Augustyna*, 1942olej, płyta46 x 38 cm
3500.00 PLN
(1060,61USD, 777,78EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
35Starzec i Anioł, około 1920-1930 olej, dykta35,5 x 50 cm
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
17Portret mężczyzny w kapeluszu, około 1950 olej, dykta11,5 x 11 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
11500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
63Polonia i Żołnierz Polski - scena alegoryczna, około 1920 olej, płótno252 x 205 cm
80000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
90000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
56Portret mężczyzny, 1947 olej, płyta28 x 25 cm
3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
50Opłakiwanie - dwie siostry, 1930 olej, płyta30 x 65 cm
7500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
7500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
74Starość i młodość, około 1930 olej, tektura35 x 49 cm
22000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
26000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
68Portret Jacka Malczewskiego, 1928 olej, tektura40,5 x 32,5 cm
22000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
30000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
25Wiosna, 1922 olej, tektura57,5 x 68 cm
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
22000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
88Autoportret z dwiema postaciami, około 1925 olej, tektura17,3 x 39 cm
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
50Satyr, 1927 olej, tektura26 x 33 cm
7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
57Dwie postacie z pucharem, około 1920 olej, płótno54,5 x 65 cm
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
49Zamyślona dziewczyna, 1928 olej, płótno naklejone na tekturę18,5 x 31,5 cm
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
61Głowa kobiety w profilu, około 1930 olej, tektura9,5 x 13 cm
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
60Dziewczyna z koralami we włosach, około 1925-1930 olej, tektura13 x 11,5 cm
2800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3Chrystus Frasobliwy, 1968 olej, płótno75 x 61 cm
6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
8500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
22Dwie dziewczyny, 1947 olej, tektura46 x 71 cm
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
21Głowa dziewczyny, 1923 olej, płótno22,5 x 22,5 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
16Madonna, 1943 olej, karton28,5 x 27 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)