MIŚNIA
Kraj pochodzenia: NiemcyW Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 25 prace z tej wytwórni
72 | Figurka starca – alegoria zimy z cyklu Czterech Pór Roku, około 1750 | porcelana malowana naszkliwnie | wys. 11,5 cm, szer. 3 x 3,5 cm | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
81 | Rondelek, z rączką drewnianą, 1774-1814 (okres Marcoliniego) | porcelana, malowana naszkliwnie, złocona | wys. 7,5 cm, średn. 18 cm, dł. 35 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
80 | Filiżanka, około 1715-1719* | porcelana, malowana złotem i czerwoną farbą, dekoracja reliefowa | wysokość 8 cm, średnica 6,2 cm; | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
75 | Para pojemników z dekoracją w barwne bukiety kwiatów 1774-1814 (okres Marcoliniego) | porcelana, malowana naszkliwnie, złocona | wysokosć 11 cm, średnica 14 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
74 | Talerz z żółtym lwem, około 1738 | porcelana malowana naszkliwnie | średnica 30,2 cm, wys. 5,3 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
20 | Pojemnik w formie leżącej owieczki, około 1750 | porcelana malowana naszkliwnie | wysokość 12,5 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
73 | Naczynie na szparagi, ukształtowane à trompe l`oeil, około 1763-1774 (Punktzeit) | porcelana malowana naszkliwnie | wys. 14,5 cm, dł. 24 cm, szer. 12 cm | 22000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
90 | Talerze z dekoracją Zwiebelmuster, około 1740-1770 | porcelana, malowana podszkliwnie kobaltem,naszkliwnie czerwienią, zielenią, fioletem, złocona | średn. 22,5 cm ÷ 22,2cm; wys. 2, 4cm; | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
49 | Para pojemników z dekoracją w barwne bukiety kwiatów, 1774-1814 (okres Marcoliniego) | porcelana, malowana naszkliwnie, złocona | wys. 11 cm, średn. 14 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
129 | Dzbanek porcelanowy z przykrywką, Miśnia, około 1763 | porcelana malowana naszkliwnie, złocona | średnica 8,5 cm, podstawy 5,3 cm, wysokość 14,5 cm | 5000.00 PLN (1515,15USD, 1111,11EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
23 | Zestaw do kawy dla dwóch osób, 1850 - 1924 | porcelana malowana podszkliwnie | Wysokość: serwetnik 11,2 cm; filiżanki na podstawkach 8,5 cm; cukiernica 10 cm; dzbanek 17 cm | 700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
18 | Talerz porcelanowy "Miśnia" zdobiony kobaltem i złoceniami | porcelana malowana naszkliwnie kobaltem, złocenia | średnica kołnierza: 21,5 cm | 500.00 PLN (161,29USD, 121,95EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
110 | Wazon kobaltowy, Miśnia | porcelana, kobalt, złocenia | wysokość 19,5 cm; średnica kołnierza 16,5 cm; średnica podstawy 11 cm | 2500.00 PLN (806,45USD, 612,75EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
18 | Figurka porcelanowa, Miśnia XIX w. | porcelana | wys. 11 cm; dł.podstawy:15 cm | 1600.00 PLN (432,43USD, 384,62EUR) | 1600.00 PLN (432,43USD, 384,62EUR) | |
60 | Fragment wazonu znakowanego "AR", Miśnia 1725-1730 | wys. 23,3 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
59 | Figurka siedzącego chłopca, Miśnia | porcelana, malowana naszkliwnie; | wys. 12,5 cm | 1600.00 PLN (421,05USD, 380,95EUR) | 1800.00 PLN (473,68USD, 428,57EUR) | |
60 | Para figurek dziewczynka i chłopiec, Miśnia | porcelana malowana naszkliwnie | wys. 13 cm | 3200.00 PLN (842,11USD, 761,90EUR) | 4000.00 PLN (1052,63USD, 952,38EUR) | |
61 | Teryna z pokrywą z dziewczynką, Miśnia, Marcolini | porcelana, malowana naszkliwnie; wys. 30 cm, dług. 38 cm; oznakowana na spodzie kobaltem: skrzyżowane miecze z gwiazdką; | wys. 30 cm, dług. 38 cm; | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 5000.00 PLN (1315,79USD, 1190,48EUR) | |
62 | Teryna z pokrywą zwieńczoną figurką chłopca rozsypującego kwiaty | porcelana, malowana naszkliwnie; | wys, 30 cm, dług. 38 cm, | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 5000.00 PLN (1315,79USD, 1190,48EUR) | |
26 | Figurka Amora z rozdartym sercem | porcelana, malowana naszkliwnie | wys. 20 cm, średnica podstawy 9,7 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
27 | Czarki porcelanowe z podstawkami dekorowane motywem kwiatowym, Miśnia, lata 1745 – 1750, 4 sztuki | średnica czarki 8 cm; wysokość czarki 4,5 cm; średnica stopy czarki 3,5 cm; średnica spodka 13 cm; wysokość 2,8 cm; średnica stopy 7,0 cm; wyciski: 63; 66(99)?; 64; | 4500.00 PLN (1084,34USD, 1125,00EUR) | 5500.00 PLN (1325,30USD, 1375,00EUR) | ||
2 | Cukiernica z plastycznymi kwiatami niezapominajek, Miśnia połowa XIX w. | porcelana,złocenia | wys. cukiernicy: 9 cm; średnica cukiernicy: 8 cm | 400.00 PLN (98,77USD, 95,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
3 | Dwie filiżanki ze spodkiem z plastycznymi kwiatami niezapominajek, Miśnia połowa XIX w. | porcelana, złocenia | wysokość filiżanki:5,5 cm, średnica filiżanki: 8cm, średnica talerzyka: 14 cm | 1300.00 PLN (320,99USD, 309,52EUR) | 1400.00 PLN (345,68USD, 333,33EUR) | |
40 | Wazon porcelanowy, Miśnia | porcelana malowana naszkliwnie, złocenia | wys. 24,5 cm | 250.00 PLN (66,67USD, 58,41EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
41 | Szkatułka porcelanowa, Miśnia | porcelana malowana naszkliwnie | średnica: 12 cm; wys. 8 cm | 250.00 PLN (66,67USD, 58,41EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |