Iwan TRUSZ
(1869 Wysocko - 1941 Lwów)
Iwan Trusz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. W czasie studiów odbywał podróże do Wiednia i Monachium, gdzie naukę pobierał w szkole A. Ažbego Po studiach również bardzo dużo podróżował, był we Włoszech, w Egipcie, w Palestynie, na Krymie. Na stałe związał się z lwowskim środowiskiem artystycznym. Przede wszystkim malował pejzaże z Ukrainy, także stworzył wiele krajobrazów w czasie swoich podróży zagranicznych. Poza tym podejmował się malowania portretów oraz scen rodzajowych z życia Hucułów. W poszukiwaniu motywów krajobrazowych udawał się na Huculszczyznę, na Krym lub w okolice Kijowa. Swoje prace często wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w Krakowie, we Lwowie i w Kijowie. Uprawiał również ilustratorstwo oraz krytykę artystyczną.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 10 prac tego autora
50 | Pejzaż o zachodzie słońca | olej, tektura | 45 x 59 cm | 25000.00 PLN (6024,10USD, 6250,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
72 | Roma-Via Appia | olej, tektura | 45 x 32,5 cm | 12000.00 PLN (3636,36USD, 2666,67EUR) | 15000.00 PLN (4545,45USD, 3333,33EUR) | |
43 | Ogród, około 1910 | olej, tektura | 35 x 45 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
16 | Pejzaż nadmorski, około 1910-1920 | olej, tektura | 37,5 x 27 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
15 | Pejzaż z cyprysami, około 1910-1920 | olej, tektura | 16 x 20,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
71 | a. Pejzaż z cyprysami i drogą, około 1910 -1920; b. Pejzaż z cyprysami nad morzem, około 1910 - 1920 | a. olej, tektura; b.olej, tektura; | a.17 x 21 cm; b. 17 x 21 cm | 7400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
95 | Pejzaż krymski | olej, karton | 16 x 21 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
65 | Samotne drzewa | olej, tektura | 22 x 35 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
40 | Pejzaż | olej, płyta | 46,5 x 67 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
38 | Pejzaż zimowy | olej, płyta | 18 x 14 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |