Stanisław CZAJKOWSKI
(1876 Warszawa - 1954 Sandomierz)
Stanisław Czajkowski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1896-1903 pod kierunkiem J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Mehoffera. Wiele w tym względzie zawdzięcza również W. Gersonowi i swemu bratu Józefowi. Następne lata spędził w akademii monachijskiej oraz w Acadèmie Julian w Paryżu. Po powrocie był uczniem J. Stanisławskiego. Dużo podróżował po Europie i po Polsce. Od 1950 roku był profesorem w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawiał bardzo dużo w Polsce, ale również uczestniczył w wystawach za granicą. Od 1908 był członkiem stowarzyszenia artystów „Sztuka”. Najchętniej malował pejzaże. Stosował spokojne zestawienia kolorystyczne uzyskując melancholijny nastrój swych kompozycji. Jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeów Narodowych Krakowa, Warszawy i Wrocławia oraz w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy, Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowego w Toruniu i w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 14 prac tego autora
46 | Krzyż we wsi, 1946 | olej, sklejka | 55 x 35 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
45 | Krzyż przydrożny, 1929 | olej, sklejka | 55 x 37,5 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
68 | Pejzaż | olej, tektura | 22 x 35 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
57 | Kapliczka na Podhalu, 1929 | olej, płótno | 50 x 70 cm | 8000.00 PLN (2580,65USD, 1960,78EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
56 | Świątek nad Wisłą, 1919 | olej, płótno | 68,5 x 49,2 cm | 10000.00 PLN (3225,81USD, 2450,98EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
64 | Park, 1935 | olej, tektura | 24,5 x 33 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
4 | Widok kościoła i klasztoru bernardyńskiego na Czerniakowie, 1933 | olej, tektura | 24,7 x 32 cm | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
44 | Droga z Puław do Kazimierza - I, 1948 | olej, tektura | 21,5 x 26,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
36 | Widok kościoła pod wezwaniem ŚŚ. Piotra i Pawła w opactwie benedyktyńskim w Tyńcu, 1903 | olej, płótno | 72,5 x 56 cm | 11500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
39 | Wiejska zagroda, 1918 | olej, dykta | 54,5 x 96 cm | 13000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
55 | Drzewa, 1920 | olej, tektura | 16,5 x 25,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
12 | Kościółek w lesie, 1933 | olej, tektura | 21,5 x 24 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
89 | Pałac na Wyspie w Łazienkach, 1936 | olej, tektura | 24,5 x 32,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
88 | Staw w Borkach o zachodzie, 1939 | olej, tektura | 24,5 x 32,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |