Otto Edward BORZEMSKI
(działał w latach 1926 - 1938)
Otto Edward Borzemski zadebiutował na wystawie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w roku 1926. Do 1930 roku mieszkał w Warszawie. W latach 1931 – 1937 działał we Lwowie. Następnie przeniósł się do Włoch koło Warszawy, a od 1938 roku ponownie zamieszkał w Warszawie. Jego obrazy pojawiają się sporadycznie na polskich aukcjach dzieł sztuki. Najczęściej są to pejzaże, malowane szerokimi śmiałymi pociągnięciami pędzla. Zawsze ich radosna kolorystyka, złożona z nasyconych barw, wpływa na ich dekoracyjność. Szerokie plamy i interesujący sposób rozwiązywania zagadnień światła i cienia dowodzi, że malarz świetnie nadążał za tendencjami malarstwa lat dwudziestych – tworząc dzieła atrakcyjne i modne zarazem.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 6 prac tego autora
55 | Pejzaż morski z łódką i chmurami „Cisza na morzu” | olej, płótno | 50 x 66 cm | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
64 | Pejzaż z chmurami | olej, płótno | 44 x 33,5 cm | 5000.00 PLN (1298,70USD, 1162,79EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
21 | Łodzie | olej, płótno | 33 x 44,5 cm | 3500.00 PLN (1093,75USD, 823,53EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
87 | Kobieta z naręczem maków | olej, płótno | 40,5 x 34,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
86 | Widok na Stare Miasto od Pragi, 1927 | olej, tektura | 9,3 x 15 cm | 500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
73 | Pejzaż - późnym popołudniem | olej, płótno | 34 x 44 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |