Józef RAPACKI
(1871 Warszawa - 1929 Olszanka koło Skierniewic)
Józef Rapacki studiował w warszawskiej Klasie Rysunkowej Gersona oraz w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1886 - 1887. Naukę kontynuował w monachijskiej akademii do 1889 roku. Po studiach działał w Warszawie, kilkakrotnie odbywał podróże do Włoch. W latach 1900 - 1907 mieszkał w Krakowie. A od 1907 roku osiadł w Olszance. Najchętniej malował pejzaże, początkowo w ciemniejszej tonacji, z czasem rozjaśnił znacznie paletę pod wpływem francuskich impresjonistów. Poszukiwał nastrojowych elementów pejzażu, często udane motywy i ulubione przez artystę powracały w jego twórczości wielokrotnie.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 9 prac tego autora
58 | Pejzaż z brzozami, około 1920 | olej, tektura | 54 x 38 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
68 | Droga przez pola, 1915 | olej, płótno | 100 x 118 cm | 80000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 84000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
58 | Pejzaż zimowy - przelot ptaków przed zachodem słońca, 1916 | olej, płótno naklejone na tekturę | 47 x 62 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 28000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
46 | Pejzaż zimowy z brzozami, około 1920 | akwarela, gwasz, papier | 50 x 68,5 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
71 | Wędrowny rzemieślnik, około 1915 | autolitografia, papier | wymiary karty 49 x 34 cm | 900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
53 | Pejzaż - Strumień na wiosnę, 1921 | olej, płótno | 152 x 100,5 cm | 60000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
8 | "W drodze do Emaus" - autoportret, około 1925 | kredka, węgiel, papier | 95,5 x 67 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
29 | Pejzaż z kaczeńcami | olej, płótno naklejone na tekturę | 17 x 27 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
31 | Pejzaż z rozlewiskami | olej, dykta | 24 x 40 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |