Adam SETKOWICZ
(1876 Kraków - 1945 Kraków)
Adam Setkowicz malarstwa uczył się u T. Axentowicza w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1897-1898. Malował akwarelą i techniką olejną. Najchętniej podejmował tematy rodzajowe, często zaczerpnięte z polskiej wsi. Ukazywał urodę rodzimego pejzażu i swojskich obyczajów. Chociaż najbardziej znane są jego kompozycje z zaprzęgami w zimowej scenerii i sielskie widoki polskiej wsi, sporadycznie odwoływał się również do innych tematów - na przykład widoków miejskich.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 5 prac tego autora
26 | Przerwa w polowaniu, 1903 | olej, płótno | 31 x 39 cm | 3500.00 PLN (909,09USD, 813,95EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
25 | Rozmowy przy saniach | akwarela, papier | 14,5 x 29 cm w świetle passe-partout | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | |
18 | Jagna, około 1920-1930 | olej, płótno naklejone na tekturę | 34,5 x 49,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
22 | Widok Rynku Głównego w Krakowie z kościołem Mariackim i pod wezwaniem Sw. Wojciecha, około 1920-1930 | akwarela, papier | 34,5 x 24 cm w świetle passe-partout | 2200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
19 | Sanna | akwarela, papier | 14 x 25,5 cm w świetle passe-partout | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |