Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI)
(1879 Zakrzew - 1959 Warszawa)
Wacław Żaboklicki początkowo uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej Gersona, następnie w latach 1901 - 1903 w akademii monachijskiej u K. Marra i A. Ažbègo oraz w paryskiej Académie Colarossi. W latach 1905 - 1906 wystawiał swoje prace w Salon des Indépendants w Paryżu. Dużo podróżował, był między innymi w Bretanii. Jego twórczość pozostawała pod wyraźnym wpływem W. Ślewińskiego. W latach I wojny światowej był w Rosji, później wrócił do Warszawy. Malował głównie pejzaże miejskie i morskie widoki. Od 1922 roku był członkiem Koła Marynistów Polskich. Używał techniki olejnej i pastelowej. Interesował się przede wszystkim problemem światła w malarstwie.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 8 prac tego autora
13 | Pejzaż | olej, tektura | 28,5 x 33 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
28 | Głuszec, 1934 | olej, płótno | 92,5 x 110 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
22 | Pejzaż podgórski, około 1925 | olej, płótno | 40,5 x 50 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
21 | Pejzaż nizinny, około 1925 | olej, płótno | 40,5 x 50 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
23 | Morze, 1954 | olej, płyta | 48 x 54,5 cm | 3600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
78 | W parku zimą | olej, tektura | 34,5 x 62 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
60 | Pejzaż letni, 1952 | olej, płótno | 48 x 62 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
35 | Pejzaż jesienny | olej, płótno naklejone na tekturę | 46 x 62,5 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |