Stanisław ŻURAWSKI
(1889 Kowno - 1976 Kraków)
Stanisław Żurawski studiował malarstwo u J. Mehoffera i W. Weissa, w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1907 - 1913. Był członkiem Cechu Artystów Plastyków "Jegnoróg". W latach 1925 - 1932 wystawiał z artystami z "Jednoroga". Głównie malował akty kobiece, pejzaże, martwe natury, czasami kompozycje figuralne i widoki architektoniczne.
11 | Nad Bałtykiem | olej, tektura | 35 x 50 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
49 | Akt kobiecy | olej, płótno | 55,5 x 38 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
30 | Widok drewnianego kościoła w Tokarni | olej, płótno | 51 x 40,5 cm | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |