Stanisław GAŁEK
(1876 Mokrzyska, pow. Brzesko - 1961 Zakopane)
Stanisław Gałek malarstwa uczył się w Szkole Zawodowej Przemysłu Drzewnego w Zakopanem. Od 1899 roku studiował w Akademii krakowskiej u Malczewskiego i Stanisławskiego. Studia uzupełniał w Monachium i Paryżu. Po powrocie zamieszkał na stałe w Zakopanem. Malował głównie realistyczne pejzaże tatrzańskie, zwłaszcza liczne widoki Morskiego Oka, ciesząc sięw okresie międzywojennym opinią jednego z najlepszych pejzażystów. Dysponując doskonałą techniką, umiejętnie oddawał nastrój i koloryt pejzażu polskich gór.
5 | Pejzaż górski | olej, tektura | 26 x 36 cm | 2000.00 PLN (526,32USD, 476,19EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
70 | Pejzaż z kapliczką, 1928 | olej, płótno | 28 x 17 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
39 | Pejzaż górski z drzewami, 1931 | olej, płyta | 79,5 x 53 cm | 3700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |