Pejzaż górski z drzewami, 1931
(1876 Mokrzyska, pow. Brzesko - 1961 Zakopane) |
olej, płyta |
79,5 x 53 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: ST.GAŁEK | 1931 |
Stanisław Gałek malarstwa uczył się w Szkole Zawodowej Przemysłu Drzewnego w Zakopanem. Od 1899 roku studiował w Akademii krakowskiej u Malczewskiego i Stanisławskiego. Studia uzupełniał w Monachium i Paryżu. Po powrocie zamieszkał na stałe w Zakopanem. Malował głównie realistyczne pejzaże tatrzańskie, zwłaszcza liczne widoki Morskiego Oka, ciesząc sięw okresie międzywojennym opinią jednego z najlepszych pejzażystów. Dysponując doskonałą techniką, umiejętnie oddawał nastrój i koloryt pejzażu polskich gór. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 39 | 3700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |