Antoni PROCAJŁOWICZ
(1876 Rodatycz - 1949 Kraków)
Antoni Stanisław Procajłowicz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u F. Cynka, J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. Był również uczniem Scola libera we Florencji. Uprawiał malarstwo i grafikę. Malował głównie pejzaże. Zajmował się równocześnie projektowaniem witraży, wystroju wnętrz i książek. W swojej twórczości artystycznej wykazywał silne związki ze stylem malarskim J. Stanisławskiego. Malował szerokimi, energicznymi pociągnięciami pędzla. Często poddawał motywy pejzażowe dojrzałej malarsko syntezie.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora
23 | Pejzaż | olej, płótno naklejone na tekturę | 23 x 31,5 cm | 2700.00 PLN (843,75USD, 635,29EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
92 | Pejzaż górski | olej, płótno | 35,5 x 54,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
90 | Dziewczyna w chuście, około 1905 | Litografia barwna na papierze | 40,5 x 32 cm w świetle passe-partout | 1400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
68 | Pejzaż podgórski | olej, płótno | 35,5 x 54,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |