Antoni PROCAJŁOWICZ ,Pejzaż podgórski , olej, płótno, 35,5 x 54,5 cm

Pejzaż podgórski

(1876 Rodatycz - 1949 Kraków)

olej, płótno
35,5 x 54,5 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: A. S. PROCAJŁOWICZ

Antoni Stanisław Procajłowicz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u F. Cynka, J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. Był również uczniem Scola libera we Florencji. Uprawiał malarstwo i grafikę. Malował głównie pejzaże. Zajmował się równocześnie projektowaniem witraży, wystroju wnętrz i książek. W swojej twórczości artystycznej wykazywał silne związki ze stylem malarskim J. Stanisławskiego. Malował szerokimi, energicznymi pociągnięciami pędzla. Często poddawał motywy pejzażowe dojrzałej malarsko syntezie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXII Aukcja2005-12-12 00:00:0068
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4700.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)