Jan Erazm KOTOWSKI
(1885 Opatkowiczki koło Pińczowa - 1960 Milanówek)
Jan Kotowski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u L. Wyczółkowskiego w latach 1902 – 1911. W czasie studiów był wielokrotnie nagradzany. W 1908 roku wyjechał na stypendium do Paryża. Po powrocie do kraju wstąpił do Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Jego twórczość, głównie tematy wiejskiego i miejskiego pejzażu, cieszyły się dużym uznaniem u publiczności i krytyki. W 1937 roku otrzymał srebrny medal za pracę Na Wołyniu.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 6 prac tego autora
38 | Podwoda | olej, tektura | 23,5 x 40 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
11 | Czwórka | olej, tektura | 38 x 65,5 cm | 3000.00 PLN (967,74USD, 735,29EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
40 | Koń w zaprzęgu | kredka, papier | 18,5 x 28 cm w świetle passe-partout | 700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
38 | Autoportret - malarz jako oracz, około 1930 | olej, płótno | 57 x 99 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
82 | Wizerunek białego wierzchowca | olej, płótno | 73 x 60,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
14 | Koński targ, około 1920 | olej, płótno | 70 x 121 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |