Wizerunek białego wierzchowca
(1885 Opatkowiczki koło Pińczowa - 1960 Milanówek) |
olej, płótno |
73 x 60,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Jan Kotowski |
Jan Kotowski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u L. Wyczółkowskiego w latach 1902 – 1911. W czasie studiów był wielokrotnie nagradzany. W 1908 roku wyjechał na stypendium do Paryża. Po powrocie do kraju wstąpił do Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Jego twórczość, głównie tematy wiejskiego i miejskiego pejzażu, cieszyły się dużym uznaniem u publiczności i krytyki. W 1937 roku otrzymał srebrny medal za pracę Na Wołyniu.
Cena uzyskana Hammer price |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 82 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |