Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ)
(około 1875 /?/ - 1946/1947 Warszawa, Łódź /?/)
Czesław Wasilewski był malarzem samoukiem. Działał w Warszawie, najczęściej malował efektowne zaprzęgi, sanny, sceny batalistyczne, zimowe pejzaże, sceny z polowań, kwiaty. Wykorzystywał z talentem malarskie osiągnięcia polskich malarzy uczących się w monachijskiej Akademii oraz zręcznie nawiązywał do stylu malarskiego W. Kossaka. Równocześnie w wielu swoich kompozycjach prezentował trochę odmienne, niemal werystyczne podejście do natury, tworząc sugestywne iluzje rzeczywistości. Brał udział w wystawach w Lublinie w 1922 roku, w Warszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach dwudziestych, a także w wielu wystawach ukazujących dorobek polskich malarzy w różnych miastach (na przykład w Katowicach, w Częstochowie, w Gdyni, w Kaliszu). Obecnie jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, w Łańcucie, Lesznie, Łodzi.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 5 prac tego autora
109 | Sanna, około 1930-1936 | olej, płótno | 48 x 80 cm | 16000.00 PLN (4848,48USD, 3555,56EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
4 | Wyjazd na polowanie, około 1930-1936 | olej, płótno | 50 x 80 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
22 | Zwiad | olej, płótno | 64,5 x 110 cm | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 17000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
104 | Zdążyć przed zamiecią, 1932 | olej, płótno | 50 x 80 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
28 | Sanna | olej, płótno | 46,5 x 77,5 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |