Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ)

 (około 1875 /?/ - 1946/1947 Warszawa, Łódź /?/)

Czesław Wasilewski był malarzem samoukiem. Działał w Warszawie, najczęściej malował efektowne zaprzęgi, sanny, sceny batalistyczne, zimowe pejzaże, sceny z polowań, kwiaty. Wykorzystywał z talentem malarskie osiągnięcia polskich malarzy uczących się w monachijskiej Akademii oraz zręcznie nawiązywał do stylu malarskiego W. Kossaka. Równocześnie w wielu swoich kompozycjach prezentował trochę odmienne, niemal werystyczne podejście do natury, tworząc sugestywne iluzje rzeczywistości. Brał udział w wystawach w Lublinie w 1922 roku, w Warszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach dwudziestych, a także w wielu wystawach ukazujących dorobek polskich malarzy w różnych miastach (na przykład w Katowicach, w Częstochowie, w Gdyni, w Kaliszu). Obecnie jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, w Łańcucie, Lesznie, Łodzi.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 5 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
109Sanna, około 1930-1936olej, płótno48 x 80 cm
16000.00 PLN
(4848,48USD, 3555,56EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4Wyjazd na polowanie, około 1930-1936 olej, płótno50 x 80 cm
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
22Zwiad olej, płótno64,5 x 110 cm
16000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
17000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
104Zdążyć przed zamiecią, 1932 olej, płótno50 x 80 cm
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
28Sanna olej, płótno46,5 x 77,5 cm
11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)