Kasper POCHWALSKI

 (1899 Kraków - 1971 Kraków)

Kasper Pochwalski pochodził ze znanej rodziny malarzy. Malarstwo studiował u J.Mehoffera w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1917 - 1922. W 1923 roku kontynuował naukę w paryskiej Académie Ranson. Po powrocie do Krakowa brał aktywny udział w życiu artystycznym. Wystawiał z Towarzystwem "Sztuka", w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, z grupami "Jednoróg", "Zwornik". Poza malarstwem zajmował się równocześnie konserwacją zabytków. Uprawiał malarstwo pejzażowe, portretowe. Nie poddawał się nowoczesnym tendencjom artystycznym, pozostawał wierny własnej wizji malarskiej, w której kolor odgrywał pierwszorzędną rolę.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
13Pejzaż z drogą, około 1935 olej, tektura38 x 34,5 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
32Motyw z Francji, 1925 olej, płyta53 x 43 cm
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)