Motyw z Francji, 1925
(1899 Kraków - 1971 Kraków) |
olej, płyta |
53 x 43 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Kasper / Pochwalski / 1925
na odwrocie: SALON DZIEŁ SZTUKI / KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO / KRAKÓW, UL. ŚW. JANA L.3. – TELEFON 100 – 02 / Data przyjęcia 6 IV 1943 / Autor Kasper Pochwalski / Tytuł Motyw z Francji / Rodzaj olejny Rozmiar 53 x 43 cm / Nr. 14136 |
Kasper Pochwalski pochodził ze znanej rodziny malarzy. Malarstwo studiował u J.Mehoffera w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1917 - 1922. W 1923 roku kontynuował naukę w paryskiej Académie Ranson. Po powrocie do Krakowa brał aktywny udział w życiu artystycznym. Wystawiał z Towarzystwem "Sztuka", w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, z grupami "Jednoróg", "Zwornik". Poza malarstwem zajmował się równocześnie konserwacją zabytków. Uprawiał malarstwo pejzażowe, portretowe. Nie poddawał się nowoczesnym tendencjom artystycznym, pozostawał wierny własnej wizji malarskiej, w której kolor odgrywał pierwszorzędną rolę.
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 32 | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |