Marek ŻUŁAWSKI
(1908 Rzym - 1985 Londyn)
Marek Żuławski, syn pisarza Jerzego, studiował malarstwo w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u L. Pękalskiego, F. Sz. Kowarskiego i K. Tichego. W 1935 roku wyjechał do Paryża jako stypendysta. W 1936 roku przeniósł się do Londynu i tu osiadł na stałe. W latach trzydziestych brał udział w wystawach odbywających się w Polsce, między innymi w instytucie Propagandy Sztuki. Po wojnie również nadsyłał prace do Polski na wystawy. Brał czynny udział w życiu artystycznym krajów zachodnich. W 1952 roku miał swoją wystawę we Florencji. W jego twórczości ujawniało się bardzo indywidualne i ewolucyjne przechodzenie od koloryzmu do syntezy form malarskich.
85 | W garderobie, 1935 | olej, płótno | 70 x 52,5 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
93 | W garderobie, 1935 | olej, płótno | 70 x 52,5 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |