Otto PIPPEL
(1878 Łódź - 1960 Monachium
Otto Pippel - niemiecki malarz, urodzony i wychowany w Łodzi, malarstwo studiował w Strasburgu, Karlsruhe i w Dreźnie. Po ukończeniu studiów zamieszkał w Monachium. Malował pejzaże, portrety i wnętrza. Działał również jako grafik. Wiele podróżował, między innymi do Francji, do Włoch i do Rosji. Jego malarstwo wykazuje silne inspiracje malarstwem impresjonistów. Równocześnie indywidualna impastowa faktura malarska potęguje swoistą ekspresję prac artysty. Jego obrazy można dzisiaj podziwiać w niemieckich muzeach w Lipsku, w Monachium w Moguncji i w Bonn.
18 | Wieś | olej, płótno | 51 x 65,5 cm | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
85 | Pejzaż górski | olej, płótno | 68,5 x 90,5 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |