Zofia ARTYMOWSKA
(1923 Kraków - 2000 Warszawa)
Zofia Artymowska studiowała malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u E. Eibischa w latach 1945-1950. W okresie od 1959 roku do 1968, z przerwą w latach 1960-1963, zajmowała się dydaktyką - wykładała na Uniwersytecie w Bagdadzie. Od 1971 roku była wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1953-1956 podjęła się prac nad polichromią Starego i Nowego Miasta. Należała do Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawiała swoje prace w Polsce i za granicą. Początkowo malowała obrazy realistyczne, z wysublimowanym kolorem, później przeszła własnymi drogami twórczymi do poszukiwań konstruktywistycznych. Tworzyła między innymi foto-collage łącząc fotografię z formami geometrycznymi.
54 | Begonie | olej, płótno | 38,5 x 38,5 cm | 4000.00 PLN (963,86USD, 1000,00EUR) | 4500.00 PLN (1084,34USD, 1125,00EUR) | |
3 | Synagoga w Sandomierzu, przed 1954 | olej, płótno | 51,5 x 62,5 cm | 4400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |