Mieczysław FILIPKIEWICZ
(1891 Kraków - 1951 (?))
Mieczysław Filipkiewicz, młodszy brat malarza Stefana, studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Stanisława Dębickiego, Józefa Pankiewicza, Teodora Axentowiczai u Wojciecha Weissa w latach od 1910 do 1923, z sześcioletnią przerwą. Uprawiał malarstwo pejzażowe, chętnie malował widoki górskie, morskie, czasami podejmował temat martwych naturi kompozycji figuralnych. Uprawiał również grafikę. Od 1925 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora
10 | Pejzaż podhalański | akwarela, papier | 16,5 x 30 cm w świetle passe-partout | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
7 | Pejzaż zimowy z potokiem | olej, tektura | 24 x 34 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
30 | Róże w wazonie | olej, tektura | 35 x 48 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
24 | Pejzaż zimowy z zagrodami góralskimi | olej, płótno naklejone na płytę | 38 x 44 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |