Czesław RZEPIŃSKI

 (1905 Trembowla - 1995 Kraków)

Czesław Rzepiński studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Weissa, Kowarskiego i w 1929 roku u Pankiewicza w Paryżu. Tu mieszkał do 1934 roku. Zaprezentował swoje prace na dwóch Salonach Jesiennych, a także miał swoją pierwszą indywidualną wystawę. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie, założył wraz z Jaremą Szkołę Malarstwa im. A. Gierymskiego w Katowicach. Po wojnie pracował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, od roku 1954 był jej rektorem. Najistotniejszym elementem jego malarstwa pozostawał kolor. Był autorem portretów, pejzaży, scen figuralnych, rodzajowych oraz aktów. Uprawiał również malarstwo ścienne oraz ilustrację książkową.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
28Widok z okna pracowni zimą, 1973 olej, płótno38 x 55,5 cm
5000.00 PLN
(1562,50USD, 1176,47EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
53Kwiaty w wazonie olej, płótno46 x 38,5 cm
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
30Kot siedzący na wieży tusz, rysunek piórkiem, papier25,7 x 19,7 cm
1900.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)