Władysław LAM
(1893 Konjica w Hercegowinie - 1984 Gdańsk)
Władysław Lam studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem T. Axentowicza i J. Mehoffera w latach 1912 – 1918. W 1925 roku wyjechał do Paryża, podróżował na południe Francji. Tworzył pejzaże, często z motywami architektonicznymi, kompozycje figuralne oraz portrety. Oprócz malarstwa zajmował się również grafiką. Był dydaktykiem, po wojnie wykładał między innymi w Szkole Sztuk Pięknych w Sopocie.
68 | Widok na Monte Cassino | olej, płyta | 50 x 70 cm | 3200.00 PLN (1032,26USD, 784,31EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
65 | Martwa natura z cukiernicą, około 1950 | olej, płótno naklejone na tekturę | 35 x 48 cm | 13500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 13500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
128 | Martwa natura z cukiernicą , około 1950 | olej, płótno naklejone na tekturę | 35 x 48 cm | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |