Widok na Monte Cassino
(1893 Konjica w Hercegowinie - 1984 Gdańsk) |
olej, płyta |
50 x 70 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: LAM 32? |
Władysław Lam studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem T. Axentowicza i J. Mehoffera w latach 1912 – 1918. W 1925 roku wyjechał do Paryża, podróżował na południe Francji. Tworzył pejzaże, często z motywami architektonicznymi, kompozycje figuralne oraz portrety. Oprócz malarstwa zajmował się również grafiką. Był dydaktykiem, po wojnie wykładał między innymi w Szkole Sztuk Pięknych w Sopocie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 68 | 3200.00 PLN (1032,26USD, 784,31EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |