Teodor GROTT
(1884 Częstochowa - 1972 Kraków)
Teodor Grott studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1905 - 1909 u L. Wyczółkowskiego. Już od 1908 roku wyjechał do Rzymu jako stypendysta akademii. Później jeszcze uczył się w Paryżu. Dużo podróżował, odwiedzał Belgię, Anglię. W 1912 roku odbył podróż do południowych Włoch. Na stałe mieszkał w Krakowie. Od 1910 roku wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, którego był honorowym członkiem. Od 1912 roku był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka. Posługiwał się farbami olejnymi, ale główną i przez niego ulubioną techniką była akwarela. Osiągał w niej mistrzostwo. Tematy podejmowane przez niego to przede wszystkim portrety, akty, martwe natury, kwiaty i motywy architektoniczne. Wraz z żoną prowadził w Zakopanem warsztat kilimiarski.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 6 prac tego autora
11 | Kwiaty w wazonie | olej, płótno | 50 x 40 cm | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 4000.00 PLN (1052,63USD, 952,38EUR) | |
13 | Las | akwarela, papier | 27 x 36,5 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
31 | Portret młodej kobiety, 1926 | akwarela, papier | 69 x 55,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
3 | Kwiaty w wazonie, przed 1939 | akwarela, papier | 49 x 34 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
27 | Kwiaty w wazonie, około 1950 | akwarela, papier | 24 x 31 cm w świetle passe-partout | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
4 | Kwiaty w wazonie, około 1930 | akwarela, papier | 49 x 34 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |