Jan Kazimierz KUŚMIDROWICZ
(działał w latach 1923 - 1938)
Jan Kuśmidrowicz był malarzem działającym we Lwowie. Brał udział w wystawach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie w latach 1923 - 1938. W roku 1930 zaprezentował swoją kolekcję dzieł w salonie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Uprawiał malarstwo pejzażowe. Posługiwał się farbami olejnymi, czasami pastelami. Na wystawach prezentował widoki architektoniczne, przede wszystkim Lwowa i okolic. Malował pejzaże z Podkarpacia, z wybrzeża bałtyckiego, Mazowsza, Polesia. Podejmował również inne tematy, kwiaty i kompozycje figuralne oraz portrety. Jego obrazy dzisiaj znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej, w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w zbiorach lwowskich.
58 | Pejzaż z podkarpacia | olej, płótno | 31,9 x 42 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |