Walery Jan Kanty ELIASZ RADZIKOWSKI
(1841 Kraków - 1905 Kraków)
Walery Eljasz Radzikowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1856 - 1862, u W. Łuszczkiewicza, a następnie w Monachium u H. Anschűtza, M. Schwinda, F. Adama i T. Horschelta. Odbył podróże zagraniczne w latach 1865 - 1866 po Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii i po Włoszech. Po powrocie zamieszkał w Krakowie, gdzie nauczał rysunku. Uprawiał malarstwo religijne, historyczne. Tworzył krajobrazy, często były to motywy tatrzańskie, a także zajmował się ilustratorstwem.
39 | Portret członka Towarzystwa „Sokół”, 1904 | olej, tektura | 53 x 42 cm | 8000.00 PLN (1927,71USD, 2000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
42 | Męczeństwo Podlasian(Mordowanie włościan unickich przez wojsko rosyjskie w Pratulinie celem nawrócenia na prawosławie)*, 1875 | akwarela, gwasz, papier | 35 x 50 | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
21 | Widok zamku Świętego Anioła w Rzymie, około 1865-1866 | akwarela, papier | 16,5 x 24 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |