MALCZ
Warsztat Karola Malcza (1797-1867) działał w Warszawie od około 1830 roku. Cieszył się opinią najlepszej warszawskiej wytwórni sreber w tym czasie. W 1864 roku Malcz przekazał prowadzenie swojej firmy Teodorowi Wernerowi (1836-1902).
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 2 prace z tej wytwórni
50 | Komplet 24 talerzy deserowych, z ornamentem roślinnym wzdłuż brzegu, około 1840 | srebro próby 12, repunce z 1851 | średn. 24 cm | 48000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
73 | Zestaw sześciu kubków myśliwskich z monogramem wiązanym JZ, 1857 | srebro, wewnątrz złocone | wysokość 7,8 cm, średnica 6,7 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |