Daniel TRZESCHNIAK (THRESNAK, TRESSNIAK, TRŻESSNAK)
(działał w latach 1718-1736 - zmarł w Jaromierzu)
Daniel Trzeschniak urodził się w Austro-Węgrach. Działał w latach 1718-1736 w Pradze, we Wrocławiu i Wiedniu. Głównie malował portrety na zamówienia składane ze strony bogatego mieszczaństwa i szlachty. Tak powstały między innymi portrety doktora medycyny A. C. Thebesiusa, Daniela von Buchs w 1749 roku, pastora Ch. Kahla w 1753. Z arystokratycznych portretów znany jest wizerunek Franza Arnolda Hermanna von Waldstein. Trzeschniak malował również kompozycje religijne. Jego autorstwa był obraz namalowany dla kościoła w Jaromierzu w 1733 roku zatytułowany Szymon i Judyta.
30 | Portret damy, 1733 | olej, płótno dublowane | 48 x 33 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |