Portret damy, 1733
(działał w latach 1718-1736 - zmarł w Jaromierzu) |
olej, płótno dublowane |
48 x 33 cm |
sygnowany na dole pośrodku: Daniel Tresch(?)ak Fecit (?) 1733 (?) Kompozycja została namalowana w technice en grisaille. Przedstawiona
dama, w strojnej sukni, ukazana została w owalnym medalionie - ramie,
opartej o kamienny parapet. Artysta namalował przedstawienie portretu
tworząc iluzję obrazu w obrazie. Całość utrzymał w monochromatycznej
kolorystyce zróżnicowanych szarości.
Kompozycja została namalowana w technice en grisaille. Przedstawiona dama, w strojnej sukni, ukazana została w owalnym medalionie - ramie, opartej o kamienny parapet. Artysta namalował przedstawienie portretu tworząc iluzję obrazu w obrazie. Całość utrzymał w monochromatycznej kolorystyce zróżnicowanych szarości.
Daniel Trzeschniak urodził się w Austro-Węgrach. Działał w latach 1718-1736 w Pradze, we Wrocławiu i Wiedniu. Głównie malował portrety na zamówienia składane ze strony bogatego mieszczaństwa i szlachty. Tak powstały między innymi portrety doktora medycyny A. C. Thebesiusa, Daniela von Buchs w 1749 roku, pastora Ch. Kahla w 1753. Z arystokratycznych portretów znany jest wizerunek Franza Arnolda Hermanna von Waldstein. Trzeschniak malował również kompozycje religijne. Jego autorstwa był obraz namalowany dla kościoła w Jaromierzu w 1733 roku zatytułowany Szymon i Judyta.
Cena uzyskana Hammer price |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 30 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |