Mieczysław SERWIN-ORACKI
(1912 Bochnia - 1977 Katowice)
Mieczysław Serwin-Oracki ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1937 roku. Studiował między innymi u F. Pautscha. Malował pejzaże, martwe natury. Wystawiał swoje prace między innymi na Salonie 1938 roku w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na którym zdobył brązowy medal za obraz Śpiąc. W 1939 roku uczestniczył w wystawie zbiorowej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
43 | Portret Stanisława Budz + Lepsiok | olej, tektura | 39 x 31 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
137 | Martwa natura z owocami, 1937 | olej, płótno | 46,5 x 61 cm | 2100.00 PLN (636,36USD, 466,67EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |