Witold MONASTYRSKI
(1915 Lwów - 1992 Lwów)
Witold Monastyrski studiował w warszawskiej Akademii sztuk Pięknych w latach 1935 – 1939. Do 1944 roku wykładał we Lwowie. W 1968 otrzymał tytuł profesora. Wystawiał swoje prace we Lwowie w latach 1936, 1940, 1941 i 1943. W Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się jego praca Porwanie Europy.
43 | Sad, 1967 | olej, płótno | 75,5 x 101,5 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
69 | Przystań w Białogrodzie nad Dniestrem, 1960 | olej, płótno | 57,5 x 92 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
30 | Łódź z żaglem, 1952 | olej, płótno | 61 x 83 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |