Przystań w Białogrodzie nad Dniestrem, 1960
(1915 Lwów - 1992 Lwów) |
olej, płótno |
57,5 x 92 cm |
na odwrocie cyrylicą wypisane: W. Monastirskij / Pristan w Belogorode Dniestr... / 1960 |
Witold Monastyrski studiował w warszawskiej Akademii sztuk Pięknych w latach 1935 – 1939. Do 1944 roku wykładał we Lwowie. W 1968 otrzymał tytuł profesora. Wystawiał swoje prace we Lwowie w latach 1936, 1940, 1941 i 1943. W Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się jego praca Porwanie Europy. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVIII Aukcja | 2002-10-26 00:00:00 | 69 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |