Portret żony, 1936
( 1900 gmina Rzepiennik - 1983 ) |
olej, płótno |
51 x 31 cm |
sygnowany czarną farbą po lewej stronie u dołu: KORDIANZAMORSKI | 1936; po prawej stronie powtórzone: K. Zamorski; naodwrocie nalepka: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO |Kraków, ul. Św. Jana L. 3. – telefon 1000-02 | Data przyjęcia 9 II 1940 | Autor KordianZamorski | Tytuł Portretżony | Rodzaj olejny, Rozmiar 51 x 39 cm | Nr10128
Kordian Zamorski studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1910 – 1918, głównie u J. Mehoffera. Od 1935 roku był Komendantem Głównym Policji Państwowej.
Cena uzyskana Hammer price |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 114 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |