Lwowski pejzaż
(1900 Obodiwka (rejon Tarnopola - 1987 Obodiwka) |
olej, tektura |
60 x 45 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu cyrylicą: P. Obal na odwrocie nalepka papierowa z odręcznym pismem cyrylicą; 37 | Obal Pietro | Lwiwskij pejzaż | 1928 g. | K.O. 60 x 45 |
Piotr Obal studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u W. Jarockiego i T. Axentowicza, oraz we Lwowie u A. Nowakowskiego. Mieszkał we Lwowie. W latach 1931-1939 należał do Towarzystwa Niezależnych Ukraińskich Malarzy. W 1938 roku otrzymał nagrodę na konkursie malarstwa w Muzeum im. T. Szewczenki we Lwowie. W latach 1950-1957 represjonowany i zesłany przez władze stalinowskie. Wystawiał swoje prace we Lwowie w latach 1923, 1926, 1932, 1934, 1935, 1937, 1942 i 1943.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 67 | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 94 | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |