Stanisław GROCHOLSKI ,Modlący się Żydzi , olej, płótno naklejone na tekturę, 61,5 x 51 cm

Modlący się Żydzi

(1858 Żołynia k/Łańcuta - 1932 Buffalo)

olej, płótno naklejone na tekturę
61,5 x 51 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: St.. | a/b Grocholski
na odwrocie napis czarnym tuszem: Boo 635
do ramy przytwirdzona jest etykieta z plombą i napisem: drukowanym na jednej stronie: Du Mouchelles | Fine Arts Appraisers and Auctioneers Since 1927 | 409 JEFFERSON * DETROIT, MI 48226 | 963-6255 | Auctioneers - Appraisers | Lawrence F. DuMouchelle Ernst J. DuMuchelle | Joan Walker i odręcznym na drugiej stronie: 27601 | 4 | Grocholski | 4 - 8 - 04 | .. / 222)

Stanisław Grocholski studiował u Władysława Łuszczkiewicza i Jana Matejki w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. Następnie kształcił się w Wiedniu, w Paryżu u Leona Bonnata oraz w Monachium u Aleksandra Wagnera. W Monachium osiadł na stałe. Jego dzieła cieszyły się tam ogromną popularnością. Często wystawiał, a wiele jego prac zostało zakupionych do zbiorów prywatnych i publicznych. W tym czasie brał też udział w licznych wystawach w kraju, przesyłał swoje prace do Warszawy, Krakowa i Lwowa. Od 1891 roku Stanisław Grocholski prowadził swoją własną szkołę rysunku i malarstwa, w której nauki pobierali między innymi Gustaw Gwozdecki, Karol Wierusz-Kowalski i Henryk Szczygliński. W roku 1901 artysta przeniósł się na stałe do USA. Stanisław Grocholski malował głównie portrety oraz sceny rodzajowe. Szczególnie często sięgał do tematyki żydowskiej.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXII Aukcja2005-12-12 00:00:0073
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
14000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)