Pejzaż z Raby, 1923
(1893 - 1969) |
olej, tektura |
49 x 69 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Raba 1923. Kopystyński. St. na odwrocie namalowany jest portret kobiety na tle pejzażu
Stanisław Kopystyński w latach 1912-1914 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod okiem Jacka Malczewskiego, a w latach 1917-1924 pod kierunkiem Stanisława Dębickiego. Oprócz malarstwa zajmował się także grafiką. W 1917 roku zadebiutował wystawiając w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. W 1933 roku brał udział w Międzynarodowej Wystawie Drzeworytu. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 42 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |