Wilhelm MITARSKI ,Zima w lesie , olej, sklejka, 34,5 x 40,5 cm

Zima w lesie

(1878 Lackie Małe - 1923 Kraków)

olej, sklejka
34,5 x 40,5 cm

sygnowany po prawej stronie u dołu: W. MITARKI

Wilhelm Mitarski studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u Józefa Unierzyskiego, Jacka Malczewskiego, Teodora Axentowicza i Jana Stanisławskiego. Studiował także we Florencji oraz w Paryżu. Około 1914 roku powrócił do kraju i osiadł w Krakowie. Malował najczęściej pejzaże i studia portretowe. Zajmował się także krytyką artystyczną.