Zima w lesie
(1878 Lackie Małe - 1923 Kraków) |
olej, sklejka |
34,5 x 40,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: W. MITARKI |
Wilhelm Mitarski studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u Józefa Unierzyskiego, Jacka Malczewskiego, Teodora Axentowicza i Jana Stanisławskiego. Studiował także we Florencji oraz w Paryżu. Około 1914 roku powrócił do kraju i osiadł w Krakowie. Malował najczęściej pejzaże i studia portretowe. Zajmował się także krytyką artystyczną. |