Joanna SARAPATA ,Akt , akwarela, tusz, papier, 28,5 x 20 cm w świetle passe-partout

Akt

(ur. 1962 Warszawa)

akwarela, tusz, papier
28,5 x 20 cm w świetle passe-partout

sygnowana po prawej stronie u dołu: SARAPATA | 98

Joanna Sarapata początkowo studiowała w Ecple des Beaux-Art w Paryżu. Studia kontynuowała w Academie des Art Contemporaires w Nicei. Od 1987 roku wystawia swoje prace między innymi w Monaco, Paryżu, Niemczech, USA, Szwajcarii i Japonia, a od 1998 roku swoje prace prezentuje w Polsce. Uprawia przede wszystkim malarstwo, maluje głównie akty kobiece. Zajmuje się również scenografią i plakatem. W 1996 roku Sarapata wygrała konkurs na plakat Opery Paryskiej.