Akt
(ur. 1962 Warszawa) |
akwarela, tusz, papier |
28,5 x 20 cm w świetle passe-partout |
sygnowana po prawej stronie u dołu: SARAPATA | 98 |
Joanna Sarapata początkowo studiowała w Ecple des Beaux-Art w Paryżu. Studia kontynuowała w Academie des Art Contemporaires w Nicei. Od 1987 roku wystawia swoje prace między innymi w Monaco, Paryżu, Niemczech, USA, Szwajcarii i Japonia, a od 1998 roku swoje prace prezentuje w Polsce. Uprawia przede wszystkim malarstwo, maluje głównie akty kobiece. Zajmuje się również scenografią i plakatem. W 1996 roku Sarapata wygrała konkurs na plakat Opery Paryskiej. |