Mieczysław Korwin PIOTROWSKI
(1869 Kamieniec Podolski - 1930 Lwów)
Mieczysław Korwin Piotrowski studiował w krakowskiej Szkole stuk Pięknych u F. Cynka i W. Łuszczkiewicza oraz w Monachium w prywatnej szkole S. Grocholskiego w latach 1898 – 1899. Swoje prace prezentował od roku 1901 na wystawach w Krakowie i we Lwowie. Głównie malował pejzaże starając się o uchwycenie nastroju oraz sceny myśliwskie. Był malarzem bardzo popularnym, zwłaszcza dzięki pocztówkom, które wydawano we Lwowie z jego motywami pejzażowymi.
6 | Jesień | olej,płótno naklejone na tekturę | 54 x 67 cm | 8000.00 PLN (1927,71USD, 2000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
120 | Aleja w pierwszym śniegu, około 1910-1914 | olej, tektura | 62 x 86 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
61 | Bzy w wazonie | olej, tektura | 71 x 99 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |