MARIE KROYER
(1867 - 1940)
Marie Kroyer (właściwie Marie Triepcke Kroyer Alfvén) początkowo malarstwa uczyła się prywatnie w Kopenhadze. Następnie studia kontynuowała w Paryżu. Była żoną znanego duńskiego malarza Peder Severin Kroyer (1851-1909). W 1891 roku zamieszkali na stałe w Skagen*.
*Skagen - miasto w Danii najbardziej wysunięte na północ.
19 | Spacer nad morzem | olej, płótno | 20,5 x 20,5 cm | 4000.00 PLN (1038,96USD, 930,23EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |