Irena HASSENBERG (RENO)
(1884 Warszawa - 1953 Paryż)
Irena Hassenberg (Reno) w latach 1904-1905 studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od roku 1907 mieszkała i tworzyła w Paryżu. Malowała głównie pejzaże, rzadziej martwe natury, kwiaty oraz postacie ludzkie. Po II wojnie światowej w jej twórczości pojawiły się tematy polskie i martyrologiczne. W 1913 roku swoje prace wystawiała w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych oraz w 1921 roku na wystawie artystów żydowskich. Uczestniczyła również na wielu wystawach zagranicznych głównie na salonach paryskich między innymi: Salon d`Automne, Salon des Indépendats, Salon des Tuileries, Druet, d`art Contemporain, du Portique. Swoje prace zazwyczaj sygnowała "Reno".
39 | Widok na bramę floriańską w Krakowie | olej, płyta | 41 x 33 cm | 4000.00 PLN (1038,96USD, 930,23EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |