Antoni UNIECHOWSKI
(1903 Wilno - 1976 Warszawa)
Antoni Uniechowski w latach 1923-1930 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem K. Tichego i W. Jastrzębskiego. Zajmował się plakatem, scenografią filmową i teatralną a przede wszystkim ilustracją książkową, tworząc lekką kreską rysunki piórkiem i tuszem, lawowane akwarelą, gwaszem lub temperą. W latach 1945-1956 współpracował z tygodnikiem "Przekrój". Zdobył wielką popularność widokami starej Warszawy i ilustracjami z życia jej mieszkańców oraz frywolnymi scenkami tworzonymi lekką kreską, pełnych humoru i fantazji.
6 | Kolumna Zygmunta | rysunek, papier | 40 x 30 cm | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) | |
5 | Ucieczka przed bykiem | tusz, papier | 40 x 30 cm | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) | |
132 | Kościół Św. Anny | akwarela, papier | 44 x 33 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |