Władysław ROSSOWSKI

 (1857 - 1923)

Władysław Rossowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Jana Matejki. Następnie studia kontynuował w Monachium, Dreźnie i Paryżu. W latach 1885-1892 był profesorem rysunku i malarstwa na Wyższych Kursach dla Kobiet im. Adriana Baranieckiego w Krakowie. Malował głównie kompozycje historyczne nawiązujące tematycznie do dziejów Polski i Litwy, portrety oraz sceny rodzajowe. Prace artysty znajdują się między innymi w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w kościele franciszkanów w Krakowie.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
28Widok na Kalwarię, 1888 olej, płótno42 x 52,5 cm
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)