Władysław ROSSOWSKI
(1857 - 1923)
Władysław Rossowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Jana Matejki. Następnie studia kontynuował w Monachium, Dreźnie i Paryżu. W latach 1885-1892 był profesorem rysunku i malarstwa na Wyższych Kursach dla Kobiet im. Adriana Baranieckiego w Krakowie. Malował głównie kompozycje historyczne nawiązujące tematycznie do dziejów Polski i Litwy, portrety oraz sceny rodzajowe. Prace artysty znajdują się między innymi w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w kościele franciszkanów w Krakowie.
28 | Widok na Kalwarię, 1888 | olej, płótno | 42 x 52,5 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |