Henryk WÓJCIK
(1920 Sosnowiec - 2009 Kraków)
Henryk Wójcik w latach 1945-1950 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Zbigniewa Pronaszko. W 1963 roku rozpoczął pracę na macierzystej uczelni jako asystent, po uzyskaniu kwalifikacji doktoranckich i habilitacji jako samodzielny wykładowca. Od 1972 roku prowadził pracownię rysunku w Katedrze Ogólnoplastycznego Wydziału Rzeźby. Był przewodniczącym Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie. Malował przede wszystkim pejzaże oraz martwe natury. Miał wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Prace artysty znajdują się w muzeach, instytucjach kulturalnych oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, we Włoszech, Niemczech, Francji, Australii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
34 | Pejzaż z nad Soliny | olej, płótno | 62 x 74 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |