Jerzy KOŻUCHOWSKI

 (1893 Wolborz - 1967 Warszawa)

Jerzy Kożuchowski studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1910 - 1914. Największy wpływ w okresie studiów na jego malarstwo wywarł Wojciech Kossak. W latach 1917 - 1918 kontynuował naukę w Warszawie w Szkole Sztuk Pięknych. Odbył kilka zagranicznych podróży, między innymi do Francji i Wielkiej Brytanii w latach 1921 - 1924. Malował głównie sceny batalistyczne, czasami również pejzaże. Używał najchętniej akwareli, ale sięgał również po farby olejne. Wystawiał swoje prace w towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1912 -1939, w 1924 roku miał wystawę indywidualną w Salonie Garlińskiego.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 5 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
41Ułan przy koniu akwarela, papier31 x 24 cm
1500.00 PLN
(468,75USD, 352,94EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
19Ułan z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej olej, płótno na tekturze42 x 30 cm
2200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
18Kawalerzysta legionowy akwarela, gwasz, papier33 x 25 cm
1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
17Polski ułan z lat 1815-1830 akwarela, gwasz, papier34 x 24 cm
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
16Kirasjer francuski w odwrocie spod Moskwy akwarela, gwasz, papier26 x 30 cm
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)