Tadeusz RYBKOWSKI
(1848 Kielce - 1926 Lwów)
Tadeusz Rybkowski początkowo uczył się malarstwa w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie u W. Łuszczkiewicza, a następnie w akademii wiedeńskiej w latach 1875 - 1877. Naukę uzupełniał w pracowniach L. Loefflera i H. Makarta. W Wiedniu pozostawał jeszcze pewien czas po zakończeniu studiów. Dużo podróżował, między innymi do Włoch i Niemiec. Od 1893 roku zamieszkał na stałe we Lwowie. Przyjął posadę wykładowcy w tamtejszej Państwowej Szkole Przemysłowej, założył również prywatną szkołę malarstwa dla kobiet. Jego ulubionym tematem malarskim pozostawały sceny rodzajowe, ukazywał chłopskie zaprzęgi, polowania, targowiska. Szczególnie interesował się folklorem Hucułów. Podejmował się także malarstwa ściennego oraz przyjmował zamówienia na ilustracje.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 6 prac tego autora
71 | Sanna | olej, deska | 26 x 39,5 cm | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
72 | Wesele krakowskie | olej, deska | 26 x 39,5 cm | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
65 | Odpoczynek kozaków na stepie, 1886 | olej, deska | 26 x 39,5 cm | 50000.00 PLN (15625,00USD, 11764,71EUR) | 50000.00 PLN (15625,00USD, 11764,71EUR) | |
50 | Patrol rosyjski, 1918 | olej, płótno naklejone na tekturę | 20 x 29,5 cm | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
80 | Przeprawa promem, 1898 – 1908 | akwarela, papier | 30 x 40 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
61 | Żniwa, 1921 | olej, płótno | 68,5 x 100,5 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |